Tag Archives: sinav

LGS sonuclari ne zaman belli oluyor

2018 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ne zaman açıklanacak? Başvurular 11 Nisan’da başladı, 18 Nisan 2018 tarihinde sona erdi. LGS sınav giriş belgesi 22 Mayıs’ta yayınlandı, sınav 2 Haziran’da gerçekleşti! MEB’in yayımladığı LGS kılavuzunda sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih 22 Haziran 2018 olarak yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı, sınavdan sonra resmi açıklamada bulundu.

LGS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMA TARİHİ

LGS sonuçları, 22 Haziran 2018 tarihinde önceden açıklanacağını duyurulmuştu. MEB’in yayınladığı resmi duyuru: Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınav 2 Haziran’da, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ise 3 Haziran’da herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlanmıştır. Liselere geçiş sınav sonuçları 26 Haziran 2018 tarihinde (sonuçların açıklanacağı gün belli oldu, yayınlanacak saat açıklanmadı) bursluluk sınav sonuçları ise 18 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacaktır. Sınavlarda görev yapan başta öğretmen ve idarecilerimiz olmak üzere bütün görevlilere teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz.

Saat kaçta açıklanır? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavlara dair sonuçların yayınlanması genel olarak 10:00 – 14:00 arası açıklanmıştır. İstisnai durumlarda sonuçlar akşam saatlerinde yayınlanmaktadır.

Sinavin Faydalari


Şınav İngilizce’de Push-up olarak adlandırılmıştır. Yere paralel olacak bir şekilde uzanan kişiler, kollardan güç alarak vücudu kaldırıp indirerek şınav egzersizi yaparlar. Genelde salon ortamının yanı sıra bir çok uygun ortamda yapılan şınav egzersizi kişinin kondisyon eksikliğini gidermek ve istediği formu yakalamak için başvurduğu etkili bir yöntemdir.

• Şınav, kişinin vücut gücünü artırır.
• Şınav, formda kalmaya yardımcı olur.
• Şınav, kas bölgelerinin düzenli çalışmasını destekler.
• Şınav, göğüs kaslarının yanı sıra omuz ve kol bölgesine ait kasların gelişimini sağlar.
• Şınav, göğüs bölgesinde oluşan yağların kasa dönüşmesi için önemli bir rol üstlenir.